AKCE ZIMA 2022

volejte zdarma

 800 110 700

nezávazná poptávka
nezávazná poptávka
Úvod
Dagpool pomáhá

Dagpool pomáhá

splnili jsme sen rodině z Ústecka
Víme, že ne každý člověk byl obdařen takovým množstvím zdraví a štěstí, které by si zasloužil. Proto se naše firma rozhodla pomoci lidem, kterým chybí finanční prostředky, díky kterým by si mohli užívat plnými doušky i přes životní překážky.

Když nám v loňském roce přišla zakázka na zastřešení bazénu s požadavkem, aby se pod něj dalo dostat s vozíkem handicapovaného dítěte, rozhodli jsme se zjistit si více o situaci klientů. Rodina Ptáčníkova byla stejná jako každá jiná rodina, jen s tím rozdílem, že osud a genetická vada posadila jejich šestiletého syna Tadeáška na vozíček. Jejich příběh nás tak zaujal, že jsme se rozhodli jim bazénové zastřešení zafinancovat.
Rodiče Ptáčníkovi měli dva zdravé syny a s třetím miminkem na cestě doufali v holčičku. Když všechna vyšetření vyšla dobře, rodiče se dozvěděli, že jsou v očekávání se zdravým chlapečkem.
,,S takovou budeme mít Klabzubovu jedenáctku, než dostaneme tu holčičku,” vtipkoval tatínek.
Kalendář ukazoval 29. týden těhotenství, když se malý Tadeášek rozhodl, že chce ven. Ihned po narození byl přemístěn do inkubátoru a vše se zdálo v pořádku. Komplikace však přišly čtvrtý den, kdy kardiologická vyšetření ukázala, že se chlapečkovi neprokrvují nožičky. Ihned byl převezen z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem do pražského Motolu a čekala jej operace zvaná kaortace aorty. Vše nakonec proběhlo bez komplikací a chlapce po deseti dnech na JIPU v Motole převezli zpět do ústecké nemocnice, kde se společně s rodinou naučil cvičit, jíst a vše, co jeho zdravotní stav dovoloval.

Po měsíci v nemocnici byl Tadeášek propuštěn a začal jeho boj s diagnózami. Chlapci byla zjištěna mikrodelace na pátém a šestnáctém chromozomu, který má na starost koordinaci svalstva a propojení mozku se všemi svaly v těle. Dle primářky v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, MUDr. Lastůvkové, je Tadeášek prvním zdokumentovaným dítětem s touto vadou v ČR, a dvacátým na celém světě. Kvůli tomu nemají lékaři žádné informace o tom, jak se taková vada do budoucna projevuje.

Hlavním projevem této vady je centrální hypotonie, která způsobuje ochabnutí svalstva. Tadeášek proti ochabování bojuje pravidelným cvičením Vojtovy metody a metody Bobatha, kterou cvičí třikrát až čtyřikrát denně. V takovém cvičení využívá různých ortéz, balónů, polohovacích válců, vertikalizačního stojanu, Motomedu a spousty dalších pomůcek, kvůli kterým se jejich domácnost proměnila v rehabilitační centrum.

Přestože Tadeášek cvičí prakticky od svého narození, veškerá práce prvního roku přišla nazmar, když se u něj objevila epilepsie. Musel proto znovu začít trénovat cviky, které už dříve uměl, a vše šlo pomaleji. V současné době šestiletý Tadeáš sám nesedí ani nemluví. Rodina s ním pravidelně navštěvuje logopedii, dvakrát týdně s ním jezdí na rehabilitace a v rámci možností praktikují hipoterapii. Každého půl roku také stráví čtyři týdny ve specializovaném sanatoriu v lázních v Klimkovicích u Ostravy.

I přes všechnu dřinu je Tadeášek stále usměvavý a odhodlaný pokračovat ve své snaze. A my jsme rádi, že jsme alespoň touto cestou mohli usnadnit život jemu i jeho rodině.

Bezplatná konzultace
HODNOCENÍ
|
NEzávazNá poptávKa
crossmenuchevron-up